Wyjazdy firmowe — korzyści dla pracowników i pracodawców

Wyjazdy firmowe — korzyści dla pracowników i pracodawców

31.10.2022

Organizacja wyjazdów firmowych jest niezbędnym elementem prowadzenia firmy zatrudniającej pracowników w wielu zachodnich krajach. W Polsce dopiero w ostatnich latach wyjazdy integracyjne i motywacyjne zyskują popularność. Dlaczego warto zastanowić się nad włączeniem ich do kalendarza biznesowego na stałe i jaki powinien być program wyjazdu integracyjnego? Czy zagraniczne wyjazdy firmowe to dobry pomysł?

Korzyści płynące z organizacji wyjazdów firmowych

Wycieczki integracyjne niosą dla firmy i wszystkich jej członków mnóstwo korzyści. Przede wszystkim to doskonała okazja, by się lepiej poznać — od innej strony niż ta, którą prezentujemy w miejscu pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych firm, a także tych, w których zespół pracuje zdalnie.

Wyjazd firmowy okiem pracodawcy

Dla pracodawcy integracja działań w firmie, a więc i integracja jej pracowników jest kluczowa w prawidłowym działaniu przedsiębiorstwa. Następnym niezwykle istotnym elementem jest stabilność składu zespołu. Usatysfakcjonowani swoją rolą w rozwoju firmy, zadowoleni z kontaktów z kolegami z pracy i regularnie nagradzani pracownicy to klucz do niskiej rotacji pracowników. Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny pozwala znacznie podnieść zadowolenie zespołu.

Kolejną kwestią jest dużo lepsze poznanie swojego zespołu na wyjeździe integracyjnym przez pracodawcę. Nierzadko dopiero wtedy odkrywa się nagle nieznane wcześniej kompetencje i talenty pracownika.

Wyjazdy motywacyjne są także świetną okazją do nagrodzenia najlepszych pracowników i zwiększenia ich motywacji do budowania firmy, a także odbyciu szkolenia lub omówieniu ważnych kwestii z życia przedsiębiorstwa.

Wycieczki firmowe — co o nich myślą pracownicy?

Wyjazdy integracyjne realizowane przez pracodawcę dają pracownikom poczucie przynależności do zespołu i wspólnego tworzenia czegoś dużo większego, niż praca od poniedziałku do piątku. Dobrze zorganizowany wyjazd integracyjny umożliwia bliższe poznanie się i zacieśnienie więzi między pracownikami.
Wspomnienia z wyjazdu integracyjnego i związane z nim pozytywne uczucia pozostają na długo po powrocie do biura — znacznie zwiększa to morale i ogólny poziom satysfakcji z wykonywanej pracy.
Organizując wyjazd integracyjny, warto zapytać swoich pracowników, gdzie chcieliby pojechać i co chcieliby robić. Nie tylko umożliwia to dopasowanie wycieczki ściśle do ich potrzeb, ale też zademonstruje troskę pracodawcy.

Jakie programy wyjazdów integracyjnych sprawdzają się najbardziej?

Udany wyjazd integracyjny jest następstwem dobrego planu. Należy wziąć pod uwagę zarówno cele i potrzeby pracowników, jak i pracodawcy. Aktywne wyjazdy integracyjne dostarczą różnorodnej rozrywki i niezapomnianych wrażeń, nie należy jednak zapominać o zapewnieniu każdemu relaksu, czasu dla siebie i wygodnego zakwaterowania. Do programu wyjazdu integracyjnego można też załączyć możliwość odbycia szkolenia.

Przy planowaniu wyjazdu niezwykle ważne jest też miejsce. Należy tu pamiętać, że zagraniczne wycieczki firmowe mogą nie być dobrym rozwiązaniem — poza oczywistymi kwestiami finansowymi są dużo trudniejsze w zaplanowaniu i skoordynowaniu.

W Molo Surf od lat organizujemy wyjazdy integracyjne dla firm. Dzięki bogatemu zapleczu rekreacyjnemu wraz z Centrum Sportów Wodnych i wyjątkowej strefie SPA oraz komfortowym domkom o wysokim standardzie jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym Gościom. Mieścimy się w urokliwym zakątku polskiego Wybrzeża — w Jastarni położonej w samym sercu Półwyspu Helskiego.

Odwiedź nas ze swoimi pracownikami, a ten wyjazd będzie niezapomniany!