Egipska majówka z Molo Surf – Soma Bay – relacja !

Egipska majówka z Molo Surf – Soma Bay – relacja !

13.05.2012

Od 27.04 do 03.05 byliśmy w Somie na sporym wyjeździe szkoleniowym który poprowadziła Kasia z Kubą. Chociaż tym razem wiatr nie rozpieszczał, staraliśmy się maksymalnie wykorzystać warunki 🙂 Progres kursantów mówi sam za siebie!

Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowej wyprawy do Soma Bay w Egipcie! Mieszkaliśmy w hotelu Caribbean Word Resort. Spot na którym pływaliśmy to wielka zatoka z kilkoma wysepkami i laguną, z płaską i płytką wodą, idealną do nauki. Pływy były idealne i od rana laguna wypełniała się wodą aż do popołudnia.

Wzięliśmy ze sobą nasze nowe latawce Liquid Force, które okazały się bardzo przyjemnymi kajtami, zarówno do nauki, jak i późniejszych treningów : )

Zebrała się spora grupa kajciarzy, a właściwie kajciarek, bo przeważały dziewczyny, tak trzymać ! : )

Cały tydzień wiało tylko rano, a popołudniami siadało, w związku z tym zaczynaliśmy szkolenia od samego otwarcia bazy – Planet Allsports. Bazę prowadzi bardzo miła Niemka, która na dodatek świetnie mówi po polsku, jest sporo beachboy’ów do pomocy i przyjemna atmosfera. Co dzień wykorzystywaliśmy wiatr do samego końca! Czasem ratowała nas nasza słabowiatrowa maszyna, niczego sobie szesnastka 😉 Gdy zaczęły wychodzić pierwsze ślizgi, rozpoczęła się prawdziwa zabawa : ) kilkuset metrowe halsy na lagunie to najlepsza część wyjazdu ! Po szkoleniu wieczorkami spotykaliśmy się w na meetingu, analizowaliśmy osiągnięcia i planowaliśmy kolejny dzień..

Gdy w końcu pojawił się mocny wiatr, odbyło się również kilka lekcji freestyle. Kasia w zastępstwie kontuzjowanego Bartka podciągnęła się w skokach, pływaniu na switch’u, były nawet podejścia do pierwszego tricku unhooked – railey, Tomek szlifował umiejętności, Hania odrywała się co hals od wody: )

W drugim tygodniu nasi instruktorzy mieli trochę czasu dla siebie, Kasia miała czas na trening przed zbliżającymi się zawodami, Kuba trenował równie zawzięcie. Na lagunie zrobiło się jeszcze więcej miejsca, gdyż „majówkowicze” już wyjechali. Wiatr nie wiele się poprawił, ale parę porannych sesji zostało zaliczonych.

Zapraszamy i Ciebie na kurs kitesurfingu !

Pozdrawiamy i czekamy na kolejny wyjazd !