KITE TRIP BRASIL!

KITE TRIP BRASIL!

29.07.2015

Spędź z nami aktywne 2 tygodnie w gwarantującej wspaniałe warunki do uprawiania kitesurfingu Brazylii. Zbieramy ekipę na wyjazd szkoleniowy do Cumbuco i Jericoacoary w listopadzie! Terminy: 11.11 – 25.11.2015 lub 13.11-28.11.2015)

Zapraszamy serdecznie na kolejny posezonowy wyjazd z MOLO SURF. Tym razem w kultowym już kierunku – na brazylijski’hot’ spoty Cumbuco i Jericoacoara! Biały piasek, dużo miejsca, piękne widoki oraz kilometry ciepłego, czystego oceanu w połączeniu z wiatrem i falami składają się na obraz kitesurfingowego raju na ziemi. Największym atutem tego miejsca jest możliwość optymalnego doboru warunków do umiejętności (wave dla zaawansowanych, flat lagunki dla początkujących) i swobodnego przemieszczania się pomiędzy spotami przy pomocy pojazdów typu buggy (co samo w sobie gwarantuje sporą dozę zabawy).

Plan wyjazdu to 2-3 dni na rozpływanie w Cumbuco i 10-11 dni na spotach Jeri.

CUMBUCO to mekka kitesurferów – obecność wydm wzmacnia termiczny wiatr, dzięki czemu jest on stałym elementem i zapewnia Cumbuco popularność wśród kajciarzy. Sprzyja temu również temperatura wody, która przez cały rok przekracza 25 st. C, zatem nie są potrzebne pianki. Sezon kitesurfingowy trwa tu od czerwca do stycznia – wtedy wiatr utrzymuje się na poziomie co najmniej 4Bft, najlepszy jednak wieje między sierpniem a grudniem. Występuje przez cały dzień, jest doskonały do pływania na kajcie, ze względu na dużą stabilność i brak porywów. Kierunek na plaży oceanicznej – side shore lub side on-shore, rano częściej side off-shore. Wieje właściwie od rana, słabnąc nieco w połowie dnia.

JERICOACOARA to światowej sławy miejscówka freestylowa (zwana skrótowo Jeri) na jednej z najpiękniejszych plaży globu. Wydzielona strefa do kitesurfingu i windsurfingu. Plaża piaszczysta, miejscami kamienie, na które należy uważać (miejsca oznaczone). Świetne warunki zarówno do skoków, jak i do jazdy po płaskiej wodzie. Sezon na najlepszy wiatr trwa tutaj od sierpnia do lutego (między 20 a 30 węzłów) – z reguły najsilniej wieje po południu. Ze względu na warunki w wodzie można wyróżnić tu trzy strefy – bliżej brzegu w zatoce – gdzie woda jest płaska, a wiatr raczej słabszy, strefa załamywania się fal – z równymi, długimi falami do ok. 2,5 metra wysokości oraz pewnym, stabilnym wiatrem oraz jeszcze dalej od brzegu – fale nie są już tak regularne, ale za to wieje najsilniej. Woda w tej okolicy ma nie mniej niż 25 stopni, zatem pianki nie są potrzebne.

Sprzęt kitesurfingowy zabieracie swój lub wypożyczacie od nas.

Wylatujemy opcja 1: 11 Listopada, opcja 2: 13 listopada i wracamy odpowiednio 26 Listopada 2015 lub 28 listopada.

BILETY LOTNICZE KAŻDY REZERWUJE WE WŁASNYM ZAKRESIE. MY PODPOWIADAMY GDZIE MOŻNA JE ZAKUPIĆ NAJTANIEJ. Na dziś opcja LOT-TAP Portugal to koszt ok 2.800-3.000 zł/os.

Przed rezerwacją wylotów prosimy o kontakt – w zakresie wybranej opcji przelotu i dostępności miejsc noclegowych, ubezpieczenia i transportu na miejscu. Na dziś opcja hotel-posusada ze śniadaniem to koszt ok 2.500 zł za 2 tygodnie (miejsce w pokoju 2 os.).

Do tego dochodzą nam transfery z lotniska w Brazylii do Cumbuco i Jeri w koszcie ok 500 zł/os.

Tak więc koszt startowy to zaledwie 6.000 złotych! Reszta zależna od terminu dokonania rezerwacji, apetytu na brazylijskie steki, owoce morza i niezastąpioną Caipi 😉

Szkolenia sportowe poprowadzą instruktorzy MOLO SURF.

Szkolenia grupowe IKO I-II (grupa 2 os.): 1.000 zł/10h

Godziny indywidualne: 200 zł/h

Pakiet VIP (10h indywidualnie z instruktorem + sprzęt): 1.600 zł/tydzień

Wypożyczenia sprzętu kite (komplet deska+2kite’y+bar+trapez): 250 zł/dzien lub 1.400 zł/tydzien lub 2.000 zł za cały wyjazd

Więcej informacji pod nr tel 697878766 lub poprzez biuro@molosurf.com.

Wyjazd organizujemy wspólnie z naszym partnerem – biurem turystycznym Surfski.pl. Dodatkowe informacje o Brazylii, Jerri oraz Cumbuco znajdziecie też na http://www.surfski.pl/oferta/299-wyjazd-szkoleniowy-kitesurfingowo-windsurfingowy-brazylia-cumbuco–jericoacoara.html

ZAPRASZAMY!