Relacja z wyjazdu MOLO SURF do Soma Bay!

Relacja z wyjazdu MOLO SURF do Soma Bay!

22.12.2011

W pierszych dniach grudnia wróciliśmy z bardzo udanego wyjazdu szkoleniowego do Egiptu. Tym razem nasi kursanci oraz ekipa MOLO SURF gościła w Soma Bay. Zobacz krótką relację z kursu windsurfingu i kursu kitesurfingu w kultowym miejscu! Najlepsi instruktorzy i wspaniała zabawa!

Pierwsze dni upłynęły nam pod znakiem umiarkowanie silnego, sprzyjającego wiatru 4-5B. W kolejnych dniach wiało nieco słabiej, ale nie stanowiło to przeszkody ani dla naszych kursantów wind, ani kite.

W przerwach między zajęciami praktycznymi prowadziliśmy kursy teoretyczne, nie zabrakło też czasu na wycieczkę na nurkowanie. Kolorystyka egipskich raf koralowych i absolutna przejrzystość Morza Czerwonego pozwalają rozkoszować się podziwianiem fauny i flory o każdej porze dnia.

Nasi kursanci wyjątkowo wysoko ocenili zarówno warunki hotelowe, jak i dostępność sprzętu w wybranej przez nas bazie.

Uczestnicy kursu kite doszkalali techniki pierwszych startów z deską – i tu wielkie gratulacje dla Pań – Moniki, Ani i Anety za mobilizację całej grupy, wytrwałość i pozytywne nastawienie! Grupa szkoląca się na kursie windsurfingu ćwiczyła wszystkie techniki, jakich nauczyła się wcześniej z nami na Półwyspie Helskim: szybkie zwroty na wiatr, rufę w ślizgu, starty z głębokiej wody oraz oczywiście poprawnego pływania na halsie w zróżnicowanych warunkach wiatrowych.

Nie dopadły nas ani kontuzje, ani zemsty faraonów 🙂

Dopadły nas za to egipskie tropiki, shisha i wspaniałe humory!

W imieniu MOLO SURF dziękujemy naszym kursantom za wspaniały tydzień i zapraszamy ponownie na kolejne wyjazdy!