Azjatycka Tygrysica !!! Relacja ze startów Kasi Lange w KTA Asia Tour!

Azjatycka Tygrysica !!! Relacja ze startów Kasi Lange w KTA Asia Tour!

09.03.2012

Nasza ekipa instruktorska kite wraz vicemistrzynią Polski kite – Kasią Lange odwiedziła tej wiosny Wietnam! Zobaczcie relacje ze startów Kasi w zawodach KTA w Mui Ne!

Podczas zawodów KTA polską ekipę reprezentowali: Marek „Junior” Rowiński, niewątpliwie najlepszy polski zawodnik kite, a w kategorii żeńskiej – Hela Brochocka i Katarzyna Lange.

Program przewidywał 5 dni zawodów, z czego pierwszy był dniem zapisów, a przez pozostałe cztery miały rozgrywać się konkurencje: Freestyle, Old School oraz Big Air.

„- Planowałam odwiedzić Wietnam już od kilku miesięcy, jeszcze będąc w Brazylii rozpoczęliśmy przygotowania do przyjazdu tutaj – mówi Kasia, która przyjechała na miejsce dopiero w pierwszym dniu zawodów – Ucieszyłam się bardzo, że zawody KTA pokrywają się z moim przyjazdem, bo każdy start to dla mnie kolejne doświadczenie.”

Podczas pierwszych dwóch dni nie było niestety warunków do pływania, na szczęście wiatr pojawił się trzeciego dnia. Skippers meeting zaplanowano na 09:00. Tabela hitów została rozpisana. Kasia zmierzyła się z Australijką Ali Dudfield, było to jej pierwsze wejście na wodę od momentu przyjazdu, także nie było mowy o rozgrzewce, jednak w hicie widać było, że nie stanowi to problemu. Kasia zaprezentowała m.in. akrobacje railey2blind, back2blind, s-bend, próbę s-bend2blind oraz railey2blind switch.

Niestety sędziowie uznali, że przeciwniczka popłynęła lepiej – po konsultacji okazało si, że zaważył jeden trick więcej…

„Nie był to zły start, nie zrobiłam wszystkiego, co planowałam, ale odjeżdżałam moje tricki poprawnie i tylko raz upadłam przy S-bendzie do blinda. Obserwowałam też moją przeciwniczkę podczas hitu, nie miałam wcześniej pojęcia jak pływa, jednak nie zrobiła nic ponad moje możliwości – opowiada Kasia – Czop na wodzie utrudniał wybicie, ale byłam rozpływana po 5 miesiącach spędzonych w Brazylii czułam, że wszystko jesk OK, a gdy skończyłam nasza ekipa i kilka innych osób było pewnych, że to ja przejdę, dlatego też wynik sędziowski bardzo nas zdziwił. Wiedziałam, że byłam bardzo blisko i że mogę popłynąć lepiej! Bardzo liczyłam na podwójną eliminację!”

Hela podobnie jak Kasia odpadła na początku, Marek natomiast doszedł aż do finału, który ostatecznie wygrał Sam Medysky.

„Super było mieć przy sobie szaloną Helę i wzbudzającego podziw większości zawodników Marka! Dzięki nim szybko odnalazłam się w Mui Ne, dopingowaliśmy się wzajemnie, a wieczorami spotykaliśmy się z resztą zawodników na małych imprezach nad wodą” – opisuje Kasia.

Cała trójka polskich zawodników liczyła mocno na drugą eliminację, dziewczyny by mieć szanse zawalczyć o podium, Marek choć na drugim miejscu, chciał jeszcze raz zmierzyć się z Samem.

Po zakończeniu pierwszej eliminacji rozpoczęły się konkurencje Old School, a następnie Big Air. Wiatr wzmagał się w ciągu dnia i dał możliwość popisów zawodników Old School.

Nasza Kasia dała popis w konkurencji Big Air plasując się na 3 miejscu!

Niestety kolejny dzień nie przyniósł wiatru, nie było więc szans rozegrać drugiej eliminacji! Do końcowych wyników zaliczono jedynie wyniki pierwszej eliminacji.

Kasia Lange zajęła finalnie 5 miejsce we Freestyle’u oraz 8 miejsce o klasyfikacji generalnej zawodów.

Gratulacje dla Marka Rowińskiego za zajęcie 2go miejsca we Freestyle’u!

Czekamy też już z niecierpliwością na początek sezonu w Polsce i pierwsze rozgrywki na naszej arenie.

Więcej informacji o zawodach możecie zobaczyć na www.kiteboardtourasia.com