Gdzie na surfing w Europie zimą?

Gdzie na surfing w Europie zimą?

30.01.2024

Surfing cieszy się sporą popularnością na całym świecie, która stale rośnie z roku na rok. Zazwyczaj kojarzy się on z rozległym wybrzeżem pokrytym piaszczystą plażą i skąpanym w gorących promieniach słonecznych.

Jednak żeby doświadczyć doskonałych warunków do surfowania zimą, niekoniecznie musisz od razu lecieć na Hawaje czy też Wyspy Kanaryjskie. Europa oferuje wiele wspaniałych miejsc do uprawiania surfingu o tej porze roku zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych surferów.

Jak bardzo Europa kocha surfing?

Niezależnie od tego, czy mowa o windsurfingu, kitesurfingu, czy też klasycznej desce surfingowej – popularność tego typu sportów wodnych jest największa w krajach charakteryzujących się długą linią brzegową takich jak: Francja, Hiszpania oraz Portugalia.

Popularne miejsca w Europie przyciągają doświadczonych surferów różnego rodzaju eventami oraz zawodami, z cyklem World Surf League na czele. To właśnie w ramach Światowej Ligi Surfingu odbywają się takie wydarzenia jak Rip Curl Pro Portugal oraz Ericeira Pro, w których partycypują najlepsi surferzy na świecie.

Gdzie surfować w Europie zimą?

Na pierwszy rzut okna mogłoby się wydawać, że warunki pogodowe do uprawiania surfingu w Europie zimą nie rozpieszczają. Na szczęście jest to błędne założenie, a liczba miejsc do surfingu spokojnie wystarcza do tego, aby pomieścić surferów z całego świata.

Urokliwych miejsc do surfowania w Europie, których nie da się zapomnieć, z pewnością nie brakuje. Od francuskiego Biarritz i Hossegor, przez Bundoran w Irlandii czy też piękną Playa de Los Lances w Hiszpanii, aż na portugalskim Peniche i Nazare kończąc.

Portugalia, Nazare — najlepsze miejsce do surfowania

Wśród najbardziej znanych miejsc do uprawiania tego sportu na półwyspie Iberyjskim możemy wyróżnić portugalskie Nazare – spot słynący z fal osiągających rekordowe wysokości, oferujący doskonałe warunki do surfowania dla najbardziej zapalonych entuzjastów tego sportu.

Kult surferskiego stylu życia w połączeniu z niepowtarzalną atmosferą tworzą swego rodzaju raj dla surferów, który szczególnie fanatycy ekstremalnych wrażeń powinni odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Dlaczego? To właśnie w Nazare odbywa się spektakularne wydarzenie – Big Wave Challenge – podczas którego najwięksi magicy deski mierzą się z potęgą jednych z największych fal na świecie.

Podsumowując – niezależnie od tego, czy zaczynasz dopiero przygodę z surfingiem dla początkujących, czy też ślizganie się po falach masz we krwi – w Europie surfing cieszy się ogromną popularnością, a wyżej wymienione fantastyczne miejsca stwarzają idealne warunki do uprawiania tego sportu nawet zimą.