Obozy windsurfingowe 2022 w MoloSurf

Obozy windsurfingowe 2022 w MoloSurf

14.04.2022

Jeśli kochasz wolność, wiatr we włosach i adrenalinę, windsurfing może być sportem dla Ciebie. Jednak uwaga – ten, kto zaczyna z nim swoją przygodę, zwykle “łapie bakcyla” i nie wyobraża sobie już życia bez deski i żagla. Poczucie wolności, jakie daje windsurfing, jest tak uzależniające, że ciężko oprzeć się spędzaniu całego wolnego czasu na desce. W Molo Surf nie wyobrażamy sobie bez tego sportu życia i uwielbiamy dzielić się nim z innymi, dlatego od wielu lat organizujemy obozy windsurfingowe – dla każdego, kto chciałby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi.

Na czym polega windsurfing?

Windsurfing (ang. wind – wiatr oraz surf – fala przybojowa) to sport wodny, który powstał w Kalifornii jako odmiana surfingu. Polega na żeglowaniu podobnym do jachtowego, jednak z wykorzystaniem innego sprzętu – deski i zamocowanego na niej masztu z żaglem. Deska porusza się dzięki falom oraz sile wiatru, który cały czas ją pcha.

Przypomina to tańczenie z wiatrem i falami, jednak tylko pozornie wydaje się łatwe i naturalne. Zanim windsurfer będzie w stanie swobodnie poruszać się po wodzie, musi opanować techniki wstawania, siadania i utrzymania się na desce. Następnie musi nauczyć się sporo o falach i jeszcze więcej o wietrze. Czeka też na niego nauka sterowania żaglem.

Jak w każdej dyscyplinie sportowej, początki nie są łatwe i wymagają od adepta sporo cierpliwości i determinacji. Jednak w miarę lepszego rozumienia żywiołów i panowania nad sprzętem, windsurfing przynosi coraz więcej radości.

Niezależnie, jakie będą nasze początki z windsurfingiem, najlepiej jest uczyć się pod okiem doświadczonego instruktora. W wodzie jesteśmy zdani sami na siebie – jeśli nie opanujemy należycie podstaw, możemy wystawić się na poważne niebezpieczeństwo. Poza tym uczenie się samemu od zera może nas zniechęcić do tego sportu, kiedy napotkamy na przeszkody w obsłudze sprzętu i poruszania się po wodzie.

Dla kogo przeznaczony jest obóz windsurfingowy?

Obozy windsurfingowe są dla każdego, kto chciałby nauczyć się tego sportu – niezależnie, czy startuje zupełnie od zera, czy ma już jakieś doświadczenie. Windsurfing będzie świetny dla osób, które kochają wodę, wyzwania i aktywne spędzanie czasu. Wiek nie jest tu ograniczeniem – zaczynać mogą już dzieci od 8 lat.

Windsurfing będzie też świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto dąży do zdrowia i pięknej sylwetki. Angażuje niemal wszystkie mięśnie, polepsza równowagę, zwiększa wytrzymałość i poprawia wydolność serca. Znacząco poprawia nie tylko siłę, ale też koordynację mięśni. Już samo wyciąganie żagla z wody to niemałe wyzwanie dla całego ciała – szczególnie dla nóg! Poza tym windsurfing to świetny sposób na relaks w otoczeniu przyrody, co znacząco obniża stres i reguluje gospodarkę hormonalną całego organizmu.

Wybierz obóz windsurfingowy w MoloSurf

Najszybszą drogą do czerpania pełni przyjemności z windsurfingu jest uczenie się go z doświadczonym, certyfikowanym instruktorem. Warto też wybrać szkołę dysponującą odpowiednim akwenem wodnym oraz sprzętem.

Stworzyliśmy MoloSurf z pasji do sportów wodnych – zwłaszcza do surfingu i jego odmian – dlatego nie mogło u nas zabraknąć kursu windsurfingu.

Obozy windsurfingowe dla dzieci organizuje u nas co roku Borsuk CAMPS, a obozy dla dorosłych Akademia Windsurfingu Pana Nikodema. Naszą kadrę tworzą doświadczeni i licencjonowani instruktorzy, posiadający uprawnienia VDWS i PSW oraz ubezpieczenie OC i aktualny kurs pierwszej pomocy. Wszyscy nasi kursanci otrzymują niezbędne wyposażenie: deskę z żaglem, kask, obuwie, piankę i kapok. Ze względów bezpieczeństwa grupy liczą tylko po kilka osób.

Niezwykłe położenie naszego campingu sprawia, że można poczuć się tu jak w raju. Raju, który zapewnia jedne z najlepszych warunków do windsurfingu na polskim Wybrzeżu. Nieważne, z której strony wieje akurat wiatr – u nas możesz pływać zawsze!

Przyjedź do nas – nauczymy Cię ujarzmiać wiatr i morskie fale!