Joga dla początkujących – dbaj o zdrowie nawet w trakcie wakacji!

Joga dla początkujących – dbaj o zdrowie nawet w trakcie wakacji!

14.07.2023

Wakacje to idealny czas do rozpoczęcia praktyki jogi – dni są dłuższe, a my mamy więcej czasu i energii. Wdrożenie podstawowych asan do swojego codziennego planu dnia pozwoli nam lepiej spać, zwiększyć sprawność ciała i ukoić przeciążony pracą lub studiami umysł.

Zapraszamy Cię na nasze wyjątkowe zajęcia jogi na plaży – nie tylko dla zaawansowanych joginów, ale także dla tych początkujących. Joga w Molo Surf odbywa się codziennie o stałych porach rano i wieczorem, by każdy z naszych Gości mógł pozytywnie rozpocząć i zakończyć każdy dzień. Prowadzą ją wykwalifikowani instruktorzy, by zapewnić wszystkim uczestnikom pełne bezpieczeństwo, skuteczność ćwiczeń i oczywiście – maksymalną frajdę.

Poza tradycyjną jogą prowadzimy także SUP Yoga&Fitness – zajęcia łączące w sobie jogę, fitness oraz sporty wodne.

Dlaczego warto praktykować jogę?

Podczas ćwiczeń jogi otwieramy swoją klatkę piersiową i uczymy się poprawnie oddychać. Wzmacniamy mięśnie brzucha i cały core, co sprzyja prawidłowej postawie, budujemy i rozciągamy mięśnie ramion, nóg i tonujemy całe ciało.

Podczas zajęć jogi trenujemy także umysł – uspokajamy myśli, poprawiamy koncentrację i uczymy się samokontroli. Zwłaszcza hatha joga angażuje umysł, pozwalając osiągnąć wyższe skupienie i wewnętrzny spokój.

Praktyka jogi redukuje napięcia w ciele i pozwala uwolnić się od dolegliwości, które możemy odczuwać na co dzień, jak bóle pleców, sztywność karku czy drętwienie rąk. Może być także świetną terapią w przypadku chorób przewlekłych.

Jak przygotować się na zajęcia w szkole jogi w Molo Surf?

By zacząć jogę w Molo Surf, potrzebujesz tylko maty, ręcznika i wygodnego, niekrępującego ruchów stroju. Przydatny może być także klocek do jogi, pasek do jogi i wałek.

Nasi doświadczeni instruktorzy powiedzą Ci, od jakich ćwiczeń zacząć i pomogą Ci w dopasowaniu ich do Twojego poziomu aktywności fizycznej. Jogę ćwiczymy zawsze w oparciu o pełną świadomość swojego ciała – nie musisz więc obawiać się, że zajęcia nie są dla Ciebie, ponieważ Twoje ciało nie jest dostatecznie elastyczne. Elastyczność wypracujesz z czasem – po to właśnie jest joga!

Trening jogi to świetna okazja do aktywno-rozluźniającego wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi, dlatego do naszej szkoły jogi w Molo Surf zapraszamy także grupy!

Ćwiczenia jogi w Molo Surf!

Jak widzisz, by zacząć ćwiczyć jogę, nie potrzeba wiele – tak naprawdę wystarczy jedynie otwarty umysł i chęć do nauki.

Na zajęciach jogi w Molo Surf nauczymy Cię, jak osiągać wewnętrzną równowagę i kontrolować swój umysł i ciało. Poprzez właściwe oddychanie i pracę z tułowiem i miednicą wzmocnimy także Twoje mięśnie głębokie, co przyczyni się nie tylko do lepszej stabilizacji kręgosłupa, ale także prawidłowego używania reszty mięśni.

Zacznij praktykę jogi w Molo Surf i obserwuj, jak zmienia się Twoje ciało i umysł!