Jastarnia Spa – daj się zrelaksować w Molo Surf

Jastarnia Spa – daj się zrelaksować w Molo Surf

20.06.2022

Jastarnia SPA – brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? A jednak!

Molo Surf nie byłoby kompletne bez miejsca, gdzie nasi Goście mogą zaznać głębokiej odnowy ducha i ciała. Dlatego stworzyliśmy strefę SPA o szerokiej gamie opcji relaksu. Niezależnie, czy jesteś zmęczony po całym dniu sportowych zmagań na wodzie, wycieczkami wzdłuż Półwyspu, czy po prostu masz ochotę na odrobinę ciszy i spokoju w ciągu dnia – w Jastarni SPA Molo Surf zawsze czeka na Ciebie, by przynieść Ci ukojenie.

Sauna & Jacuzzi

W urokliwej Jastarni SPA jest najlepszym sposobem, by zaznać relaksu – zarówno ciała, jak i ducha. A prawdziwe SPA nie może obyć się bez sauny i jacuzzi! Specjalnie dla Was zadbaliśmy, by nasza Strefa Relaksu była nie tylko wyjątkowa sama w sobie, ale by była również położona w wyjątkowym otoczeniu!

Nasza sauna fińska jest jedyną sauną na Mierzei Helskiej, z której rozciąga się panoramiczny widok na Zatokę. Na czas pomiędzy sesjami w saunie zapraszamy do górnej i dolnej części Strefy SPA – tuż obok jest Beach Bar, który serwuje przepyszny aperol. Możecie więc relaksować się z orzeźwiającym drinkiem podziwiając rozciągający się przed Wami niesamowity krajobraz.

Dla Waszej pełnej wygody w naszej Strefie SPA możecie również skorzystać z manicure, pedicure, a także z bogatej oferty masaży twarzy i ciała.

A jeśli macie ochotę na ciepłą kąpiel połączoną z masażem, zapraszamy do naszego wyjątkowego jacuzzi! To świetny sposób na odprężenie po sportowych wyczynach.

Czy sauna jest zdrowa?

Zabiegi w saunie są głównie metodą profilaktyczną – czyli zalecaną osobom zdrowym. Dlatego korzystanie z sauny warto skonsultować z lekarzem. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, sauna może przynieść nam wiele korzyści – przede wszystkim aktywuje układ krążenia, dzięki czemu dochodzi do przyspieszonej czynności serca i rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Wspomaga też produkcję endorfin i stymuluje układ odpornościowy. Może być również pomocna w odchudzaniu – a to dzięki pozytywnym wpływie na przemianę materii. Korzystanie z sauny pozwala też zniwelować skutki stresu oraz zwalczać bezsenność.

Istotną zaletą sauny jest jej pozytywny wpływ na regenerację mięśni – jest więc zalecana po przetrenowaniu. Należy jedynie uważać, by nie korzystać z niej zaraz po intensywnym wysiłku fizycznym – należy odczekać przynajmniej kilka godzin, a najlepiej wybrać się do niej w dni, w których nie trenujemy.

Co daje jacuzzi?

Jacuzzi powstało pierwotnie dla sportowców jako forma relaksu i rehabilitacji po treningu i do dziś jest to jedna z ról, jaką pełni. Wspomaga regenerację mięśni, rozluźnia całe ciało i uspokaja układ nerwowy.

To idealny sposób na relaks po aktywnym dniu. Bąbelki powietrza wytwarzane w wodzie przyspieszają krążenie krwi, przyczyniając się tym samym do szybszego usuwania toksyn z organizmu oraz do zastąpienia ich tlenem i składnikami odżywczymi. Sesje w jacuzzi pomagają redukować obrzęki nóg, cellulit, ból mięśni, ścięgien i stawów, a także napięciowe bóle głowy.

Zapraszamy na błogi relaks do naszej wyjątkowej Strefy Spa & Beauty położonej w niezwykłej części naszego campingu – tuż przy Zatoce!