Zajęcia jogi w Molo Surf Spot

Zajęcia jogi w Molo Surf Spot

20.08.2022

Półwysep Helski stwarza idealne warunki do sportu i relaksu – dlatego nie mogło u nas zabraknąć zajęć jogi! Ta wyjątkowa aktywność fizyczna bije rekordy popularności na całym świecie. Na czym polega i czy każdy może ją wykonywać? Dlaczego warto być chociaż na jednych zajęciach jogi w Molo Surf?

Joga – wysiłek dla ciała i umysłu

Joga to system ćwiczeń fizycznych wywodzących się z filozofii indyjskiej. Jest jedną z najstarszych technik samodoskonalenia się i równocześnie jedną z najbardziej bezpiecznych i odprężających form aktywności fizycznych. Polega na wykonywaniu zestawu ćwiczeń zwanych asanami wraz z odpowiednimi technikami oddechowymi i medytacją. Opanowanie asan wymaga uważności oraz kontroli ciała i umysłu. Dzięki temu joga jest doskonałym sposobem na oderwanie się od rutyny i trudów codzienności, wyciszenie ducha oraz poprawę siły i kondycji fizycznej.

Jak wyglądają zajęcia jogi?

Joga jest ściśle usystematyzowaną formą aktywności fizycznej – dzieli się na stopnie zaawansowania, a każda z asan (pozycji) jest precyzyjnie opisana – tak, by zachować pełne bezpieczeństwo ćwiczących oraz umożliwić osiąganie konkretnych rezultatów.

Każde zajęcia wyglądają trochę inaczej i przeplatają ze sobą różnorodne ćwiczenia – jedne są bardziej relaksujące, inne poprawiają elastyczność, a jeszcze inne wzmacniają ciało. Łączy je skupienie się na właściwym, głębokim oddechu oraz na poprawnym wykonywaniu asan.

Zajęcia odbywają się na matach. Mogą być wykorzystywane klocki do jogi, paski oraz wałki. Strój nie powinien krępować ruchów i jednocześnie nie powinien być również tak luźny, by stwarzał ryzyko zaplątania się w niego.

Dla kogo są zajęcia z jogi?

Joga polecana jest wszystkim – zarówno osobom młodszym, jak i starszym, a nawet seniorom. Płeć również nie ma znaczenia. Trenerów zawsze cechuje indywidualne podejście, dlatego dobiorą asany do naszego stanu i kondycji fizycznej. W przypadku takich chorób jak osteoporoza czy depresja, a także podczas ciąży oraz menstruacji konieczna będzie modyfikacja ćwiczeń.

Joga to idealna forma aktywności dla wykonujących siedzącą pracę oraz dla skarżących się na bóle kręgosłupa i karku. Będzie też świetną formą relaksu dla przepracowanych i zestresowanych. Zwiększy świadomość własnego ciała, nauczy poprawnej postawy i oddechu, pomoże skupiać się na chwili obecnej. Poprawi też koordynację ruchową, równowagę oraz wzmocni organizm. Ćwiczenia oddechowe zwiększają pojemność płuc i przywracają prawidłową funkcję przepony. Wykonywanie asan jest też dobrym sposobem na uregulowanie ciśnienia krwi.

Spróbuj zajęć jogi w MoloSurf

Nasza szkoła jogi zaprasza Cię na witanie oraz żegnanie dnia – codziennie o 8:00 i 19:00. Spotykamy się przy lobby – tuż obok recepcji Molo Surf. Bierzemy maty i idziemy na przestronny taras z widokiem na Zatokę lub… prosto na plażę, gdzie jesteśmy tylko my, piasek, woda i falujące wydmy. Jeśli jeszcze nie próbowałeś jogi na plaży, tym goręcej zapraszamy Cię do Molo Surf!

Wsłuchiwanie się w morze pomaga wyregulować oddech i skupić się na swoim ciele, a tym samym niesamowicie się odprężyć. Takie zajęcia o poranku dadzą nam wewnętrzną równowagę na cały dzień, a wieczorem ukoją naszego ducha i ciało.

Zajęcia jogi w Molo Surf prowadzą doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy, dostosowujący program ćwiczeń indywidualnie do danej grupy. Organizujemy też SUP Yoga&Fitness, czyli zajęcia będące połączeniem jogi z fitnessem i sportami wodnymi.

Zarówno joga klasyczna, jak i na deskach SUP skierowana jest do początkujących i zaawansowanych.