Jak motywować zespół pracujący zdalnie? Wyjazd motywacyjny będzie świetnym wyborem!

Jak motywować zespół pracujący zdalnie? Wyjazd motywacyjny będzie świetnym wyborem!

26.11.2021

Praca zdalna stała się rozwiązaniem w czasie pandemii. Jednak czas pokazał, że rozproszeni pracownicy szybciej tracą motywację i trudniej jednoczą się wokół określonego celu. Czas bez wspólnych, firmowych spotkań wpływa także na dezintegrację zespołu. Trudno się temu dziwić – bywa, że pracownicy firmy nie widzieli się od wielu miesięcy. Jak w czasach pandemii skutecznie motywować zespół pracujący zdalnie? Coraz więcej przedsiębiorstw stawia na wyjazd motywacyjny.

Dlaczego warto dbać o motywację pracowników?

Pracownik zmotywowany to pracownik gotowy do podjęcia określonego działania. Przedsiębiorca, który nie przykłada uwagi do motywowania swoich pracowników, po pewnym czasie zauważy spadek ich zaangażowania, entuzjazmu, energii i wydajności. Posiadasz firmę i chcesz osiągnąć zamierzone cele i wyniki, choć czas pandemii temu nie sprzyja? Wykorzystaj sprawdzoną metodę – wyjazd motywacyjny.

Możliwość udziału w atrakcyjnym wyjeździe działa na pracowników bardzo mobilizująco. Jakie konkretnie przynosi to efekty?

  • uczestnicy wyjazdowych imprez motywacyjnych czują się docenieni i zauważeni przez firmę, w której pracują, przez co chętnie angażują się w dalszą pracę,
  • wpływa to na ich większe przywiązanie do firmy, zatem zmniejsza się rotacja pracowników,
  • chcą wziąć udział w podobnym wyjeździe w przyszłości, co motywuje ich do wydajniejszej pracy.

Czy wyjazd motywacyjny jest dla firmy opłacalny? Na to pytanie odpowiemy pytaniem. Jak duży wpływ mają pracownicy na sukces firmy? Zmotywowani pracownicy to siła napędowa każdego przedsiębiorstwa. Osiągają lepsze efekty, pracują szybciej i wydajniej, a firma osiąga większe zyski. Metody takie jak wyjazd motywacyjny podnoszą ich zadowolenie z wykonywanych obowiązków i działają integracyjnie na cały zespół.

Motywowanie zespołu na wspólnym wyjeździe

Należy pamiętać, aby scenariusz wyjazdu motywacyjnego dopasowany był do danej grupy. Aby taki event zapadł w pamięć uczestników i spełnił swoją funkcję, warto jego organizację oddać w ręce profesjonalistów lub zorganizować go w sprawdzonym miejscu.

Camping Molo Surf spełnia wszystkie wymagania turystyki motywacyjnej. Położony jest w Jastarni – mieście na Mierzei Helskiej. Lokalizacja sama w sobie jest już wyjątkowa – zapewnia bliskość morza, szum fal, dostęp do piaszczystych plaż, restauracji i strefy Spa&Beauty. Nie brakuje także doskonale wyposażonych miejsc noclegowych i wodnych atrakcji! Molo Surf zapewnia cały wachlarz aktywności sportowo-rekreacyjnych – zarówno dla osób na poziomie zaawansowanym, jak i dla początkujących.

Windsurfingu, kitesurfingu, surfingu, wakeboardingu, SUP i wiele innych zabawek wodnych – oto doskonałe zaplecze do aktywnego wypoczynku integrującego cały zespół. A jeśli na sporty wodne odejdzie ochota, zapraszamy na pełnowymiarowy kort tenisowy, boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, tor deskorolkowy Carver Wave, tor do skimboardu oraz do skate parku, wypożyczalni elektrycznych hulajnóg lub po drążki do crossfitu.

Po czasie zdalnych kontaktów i odosobnienia pobyt na campingu Molo Surf pozwoli odpocząć, zacieśnić relacje, zmotywować do współpracy i wspólnego efektywnego działania.