Jak organizować wyjazdy integracyjne?

Jak organizować wyjazdy integracyjne?

06.12.2021

Opracowanie planu wyjazdu integracyjnego wymaga czasu i uwzględnienia różnych czynników. Jednak ten wysiłek zwraca się w postaci zwiększenia zadowolenia i wydajności pracowników. Jeśli nie wiesz, jak zorganizować wyjazd integracyjny, przeczytaj nasz artykuł.

Wyjazdy integracyjne dla małej i dużej grupy

Każdy projekt wyjazdu integracyjnego musi być opracowany pod liczbę osób w grupie. Inne bowiem będą cele, program zajęć i organizacja wyjazdu w grupie dużej i inne w małej.

Jeśli firma liczy 100 i więcej osób, niemożliwe będzie zintegrowanie wszystkich pracowników ze sobą i znaczące wzmocnienie więzi między nimi. Nie będzie można też przeprowadzić szkoleń lub rozrywki w pomieszczeniach przeznaczonych na kilkanaście lub kilkadziesiąt osób. Zastanawiając się, jak zorganizować wyjazd integracyjny, trzeba też wziąć pod uwagę, że im grupa większa, tym trudniej jest skoordynować czasowo wszystkie zajęcia.

Wycieczka integracyjna dużej grupy będzie jednak świetnym sposobem, by usprawnić komunikację i współpracę między poszczególnymi działami w firmie.

Miejsce wyjazdu integracyjnego

Jak zorganizować wyjazd integracyjny, by wszyscy pracownicy byli zadowoleni? Przede wszystkim zapytać każdego z nich o miejsce, do którego chciałby pojechać i rzeczy, które chciałby robić. Poznanie preferencji i potrzeb pracowników to już połowa sukcesu.

Najlepiej wybrać miejsce o ciekawej lokalizacji i różnorodnych atrakcjach, aby każdy z uczestników wyjazdu mógł znaleźć coś dla siebie. Ważne jest, by obok rozrywki zapewnić pracownikom również odpoczynek, a także wziąć pod uwagę odmienne preferencje obu płci.

Z tego właśnie powodu w Molo Surf urozmaiciliśmy niedawno plan wyjazdu integracyjnego otwierając strefę Spa&Beauty, by każdy – nie tylko Panie – po całym dniu nauki sportów wodnych mógł się zrelaksować i zregenerować.

Jak dojechać?

Ważne jest, by do miejsca, które wybierzemy, można było łatwo dojechać różnymi środkami transportu, nie tylko autobusem. Mimo że wspólny dojazd jest najkorzystniejszy, im większa grupa, tym większe prawdopodobieństwo, że część pracowników będzie musiała dojechać na własną rękę, np. pociągiem lub samochodem.

Zakwaterowanie na wyjeździe integracyjnym

Wycieczka integracyjna powinna być przede wszystkim odpoczynkiem dla pracowników, dlatego ich wygoda powinna być kluczowa przy wybieraniu hotelu lub domków.

W Molo Surf postanowiliśmy połączyć wygodę z oryginalnością oraz wyjątkowym klimatem oferując naszym gościom przyczepy campingowe w klasie Vip Prestige, z których można wyjść bezpośrednio na piaszczystą plażę.

Dla bardziej konserwatywnych mamy też w ofercie domki mobilne oraz luksusowe bungalowy.

Plan wyjazdu integracyjnego – określanie celów

By stworzyć dobry ​​projekt wyjazdu integracyjnego, trzeba najpierw określić jego cele. Czy chcielibyśmy po prostu podziękować naszym pracownikom? A może zależy nam głównie na wzmocnieniu więzi między nimi? Lub na zmotywowaniu ich do bardziej sprawnej pracy zespołowej? A może nasza firma przechodziła ostatnio kryzys i chcielibyśmy podbudować morale?

Mając już odpowiedzi na te pytania oraz poznając potrzeby naszych pracowników, będziemy wiedzieli, jak zorganizować wyjazd integracyjny, który odpowie zarówno na potrzeby nasze, jak i naszych pracowników.