Lekcje windsurfingu — czy jesień to dobra pora do nauki?

Lekcje windsurfingu — czy jesień to dobra pora do nauki?

06.10.2023

Chęć próbowania nowych rzeczy towarzyszy nam na każdym kroku. Sporty wodne zapewne pojawiły się w waszych głowach wielokrotnie, a windsurfing jest jednym z nich. Zazwyczaj są one kojarzone z ciepłym i słonecznym latem, które w Polsce niestety nie trwa zbyt długo. Z tego powodu wiele osób porzuca przygodę ze sportami na otwartej wodzie, a najchętniej wybieraną opcją staje się nauka pływania na krytych pływalniach. Ale czy tak faktycznie musi być? Nie, wręcz przeciwnie czytaj dalej, a dowiesz się, że nauka windsurfingu nie wymaga pogody rodem z wysp tropikalnych, a lekcje windsurfingu jesienią potrafią wnieść sporo radości do życia początkujących kursantów.

Dlaczego jesień to odpowiednia pora na kurs windsurfingu?

Wiatry morskie stają się intensywniejszym i częstszym zjawiskiem co stanowi idealne warunki na lekcje windsurfingu. Nie trzeba martwić się o ekstremalne porywy wiatru, które mogą zniechęcić do kursu początkujących. Nasi instruktorzy w trakcie lekcji zadbają o bezpieczeństwo każdego kursanta. Jesienne wiatry i szkoła windsurfingu idą ze sobą w parze więc jest to idealny czas, żeby rozpocząć szkolenie i zacząć szlifować swoje umiejętności.

Niższa temperatura może być komfortowa podczas intensywnego treningu na wodzie. Jednak warto pamiętać, że w samym stroju kąpielowym nauka windsurfingu niezależnie od godziny zajęć może doprowadzić do szybkiej utraty ciepła dlatego, zanim rozpoczniesz przygodę z windsurfingiem, bardzo ważne jest zaopatrzenie się w nowoczesny sprzęt taki jak ubrania termiczne i pianki. Możesz to zrobić na własną rękę lub wypożyczyć go bezpośrednio w naszej bazie.

Jesienią tłumy na plażach czy też akwenach morskich się zmniejszają, co usprawnia cały proces nauki. Więcej przestrzeni to mniej stresu dla początkujących co ma wpływ na bardziej efektywną naukę windsurfingu.

Lekcje windsurfingu — czego się dowiesz?

W naszej ofercie mamy kursy grupowe, podczas których nauczysz się podstawowych umiejętności, takich jak kontrola deski i żagla, wchodzenie i wychodzenie z wody oraz manewrowanie na wodzie. Proces nauki jest nadzorowany przez doświadczonych instruktorów posiadających międzynarodowe uprawnienia organizacji VDWS, PSW, IKO oraz PZKITE. Jeśli więc zdecydujesz się wziąć udział w zajęciach, wybierz kurs, który Ci odpowiada, a będziesz mieć pewność, że przez sto procent czasu będzie nad tobą czuwał zespół profesjonalistów.

Uprawianie sportów wodnych jesienią — zalety

Po wakacjach część z nas stara się utrzymać formę z lata, a część zbudować ją od podstaw. Szkoła windsurfingu jest do tego doskonałym miejscem, a windsurfing z pewnością pozytywnie wpłynie na kondycję fizyczną. To wymagający sport, który tak jak, chociażby pływanie angażuje mięśnie praktycznie całego ciała i doskonale kształtuje sylwetkę.

Oprócz tego zwiększona częstotliwość wietrznych dni. Jesienne wiatry stwarzają idealne warunki na lekcje windsurfingu w naszej szkole. Ich siła pozwala na większą kontrolę deski, co może stanowić wyzwanie na zajęciach, ale co ważne daje również dużo satysfakcji.

Jeśli sport chętniej uprawiasz zimą to również nic straconego, gdyż windsurfing może być świetnym treningiem przygotowawczym do sezonu zimowego. Windsurfing sprawi, że twoje mięśnie cały czas będą pracować, co wpłynie na ich wzmocnienie, ale również poprawi równowagę i zmysły, co może znacznie poprawić Twoje osiągnięcia na stoku lub lodowisku.

Nauka windsurfingu jesienią w Molo Surf

Uważasz, że szkolenia windsurfingowe są dla ciebie? Chcesz dołączyć do grona zaawansowanych windsurferów pod okiem doświadczonych instruktorów, ale nie masz własnego sprzętu? A może interesujesz się windsurfingiem i zastanawiasz się, czy masz odpowiedni sprzęt, rozmiar deski lub rozmiar żagla? Niezależnie od tego czy są to twoje pierwsze kroki, czy nauka windsurfingu zaznaczyła swoją obecność na twoim życiorysie i potrzebujesz pomocy instruktora w doszlifowaniu umiejętności, wybierz kurs, skontaktuj się z nami, a na wszystkie zadawane pytania postaramy się odpowiedzieć. Zaznaczamy jednak, że ze względu na bezpieczeństwo i komfort kursantów, szkoła windsurfingu nie prowadzi kursów indywidualnych, z wyjątkami takimi jak doszkalająca lekcja indywidualna, a zajęcia odbywają się w małych grupach z instruktorem.